Genel

İLK YAZIMIZ

Merhaba,

Bugün kelimetepsisi.com’da ilk yazımla karşınızdayım. İlk yazımda sizlere kelimetepsisi.com’un hikayesinden bahsetmek istiyorum. Ama ilk olarak blog yazmaya nasıl başladığımı anlatayım.

Blog yazmaya Blogger’da hazırladığım basit bir blogla başladım. Okuduğum kitaplarla, düşüncelerimle ve varsa o günün özel önemiyle ilgili kısa yazılardan ibaretti bu blog. Daha sonra –biraz da ismi sebebiyle- bu blogu bırakarak yeni bir blog açtım ve burada günlük yazmaya başladım. Her konudan aklıma gelen her şeyi yazdığım bu blog da malesef fazla devamlı olamayınca blog macerama uzun bir ara verdim.

Birkaç hafta önceyse düşüncelerimi paylaşabileceğim ve yazılarımın okuyucularıyla buluşabileceği bir ortama her seferkinden daha fazla ihtiyaç duyduğumu fark ettim. Meşakkatli bir isim bulma sürecinin ardından alan adını alarak kelimetepsisi.com’u kurdum.

Blogumun isminde tarih boyunca düşüncelerimizin paylaşımında bize arkadaşlık etmiş olan “kelime”yi ve -belki de en eski- sunum aracı olan “tepsi”yi bir araya getirdim. Bu yolla kelimelerimi siz en güzel şekilde sunabilmek istiyorum.

Son olarak sizlere, bana “Bir insan neden yazar?” sorusunun cevabını veren İstiklal şairimizin şu dizeleriyle seslenmek istiyorum:

“Oku, şayet sana bir hisli yürek lazımsa;

Oku, zira onu yazdım, iki söz yazdımsa.”

Mehmet Akif ERSOY

Bu güzel dizelerle bu ilk yazıma son verirken hepinize tekrar merhaba diyorum. Önümüzdeki günlerde yeni yazılarda buluşmak üzere…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s