Genel

ZEHRA (1. Bölüm)

Telefonun çalan alarmıyla gözlerini hafifçe araladı. Çalışkanlığın ölçüsü yataktan kalkma süresine bağlansa kesinlikle sınıfta kalırdı. Neyse ki her sabah yastığıyla çektiği dramatik sahneleri kimse görmüyordu. Kafasını yavaşça iki yana yatırıp kendine gelmeye çalıştı. Kolay bir el hareketiyle uzandığı telefonun alarmını kapattı. Derin bir nefes alarak yataktan doğruldu.

Yüksek tepelerden bakıldığında bu koskoca şehirde tek başına yaşamak zor gibi görünebilirdi. Ama her zoru başaranın dediği o kelime bu şehrin insanlarının da hayatının anahtarı olmuştu: “Alıştım!”.

Hazırlanması kendi yaşlarındaki diğer hemcinslerinden beklenenden oldukça kısa sürerdi. Yine öyle oldu. Saçıyla fazla uğraşmadı. Dolabından çıkardığı iki parça kıyafeti giyip çantasını aldı. Anahtarını da yanına almayı unutmazsa eksik bir şey kalmayacak, işine yetişecekti. Unutmadı da. Kahvaltı dışında hiçbir şeyi…

Ulusal bir kanalda muhabir olarak çalışıyordu Ruth. Kanalın binası genç hayalleri kendisine çekme konusunda oldukça başarılı olduğundan buraya gelmek onun hayatının -yaptığı işe rağmen- en heyecanlı işiydi. Son yıllarda yaşananlar kanalın itibarına büyük zarar verse de, hatta reytinglerdeki bu düşüşün etkisi işten çıkarmalara kadar gitse de… Çünkü kapısından girmeden başını her kaldırdığında bir medya imparatorluğuna bakmak genç gazeteciler için kesinlikle ilham vericiydi.

Arabasını otoparka bıraktığında hala yarım saati olduğunu fark eden Ruth rahatladı. Kahvaltısını rahat rahat yapabilecekti. Kanala 200 metre kadar mesafedeki kafeye girdiğinde her zaman oturduğu masaya doğru yöneldi. Ancak masada dört kişilik bir aile kahvaltısını yapıyor, çocukları da bu durumdan fazlasıyla mutlu görünüyordu. İki arkalarındaki boş masada kahvaltısını yaptıktan sonra yine yürüyerek kanala gitti. Kapıyı kartını okutup geçtikten sonra toplantı odasına doğru yöneldi.


“ZEHRA” adlı hikayenin diğer bölümlerine yayınlandığında aşağıdaki linkten ulaşılabilecektir.

Buraya tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s